Yekharid logo حساب کاربری


لیست قیمت ماوس

لیست قیمت ماوس (15 آذر)

دسته بندی

راهنمای خرید ماوس

وقتی در مورد بهترین راه ها به منظور ارتقاء رایانه خود فکر می کنید، احتمالاً به فکر ماوس نیستید. شاید فکر می کنید همه ماوس ها یکسان هستند، درسته؟ خوب، نه کاملاً. ماوس یکی از رایج ترین قطعات سخت افزاری موجود در رایانه شما است. شما نباید همان ماوس ارزان قیمت ساده و قدیمی خود را برای سالیان سال استفاده کنید. تعویض ماوس می تواند به شما در بهبود کار و بازی کمک کند، به علاوه می تواند از آسیب به مچ و انگشتانتان جلوگیری کند. قبل از خرید ماوس جدید، حتما نکات زیر را مطالعه کنید. بهترین برند ماوس کامپیوتر باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

بهترین برند موس کامپیوتر

ماوسی را انتخاب کنید که مناسب نیازهای شما باشد

برای اکثر کاربران، ماوس استاندارد سه دکمه(که در آن چرخ اسکرول به عنوان دکمه سوم عمل می کند) از پس تمام وظایف موجود بر می آید. اما برای انجام کارهای خاص به ماوس هایی با طراحی خاص نیاز دارید.

ماوس گیمینگ

گیمرها همیشه باید روی یک ماوس مخصوص بازی سرمایه گذاری کنند. این ماوس شما را بازیکن بهتری نمی کند، اما گیم پلی شما را بسیار ساده تر می کند. بهترین ماوس های گیمینگ دارای طراحی ارگونومیک هستند و این باعث راحتی بیشتر در طی جلسات طولانی بازی می شود. این ماوس ها دارای سنسورهای با کیفیت بالاتر، که دقت آن ها را افزایش می دهد، هستند.

و از همه مهمتر، این نوع از ماوس ها دکمه هایی دارند که می توانید برای سهولت انجام کارهای تکراری پیکربندی کنید. آیا نیاز به فعال سازی تفنگ تک تیرانداز خود دارید یا از مدکیت استفاده می کنید؟ یک کلیک ساده می تواند این کار را انجام دهد. حتی می توانید ماکروهای پیچیده را به یک دکمه اختصاص دهید. بسیاری از ماوس های بازی، از جملهUtechSmart Venus ، دارای سوئیچ های DPI هستند که می توانید از آن ها برای جابجایی بین تنظیمات DPI بالاتر(حرکت سریعتر مکان نما) و تنظیمات DPI پایین(برای کنترل روان تر و دقیق تر) استفاده کنید.  

ماوس های مسافرتی

نوع اصلی دیگری از ماوس های تخصصی، ماوس مسافرتی است. اکثر آن ها ماوس های استاندارد دو یا سه دکمه ای هستند که به منظور قابلیت حمل بالا، کوچک شده اند. بیشتر آن ها بی سیم هستند، اگرچه برخی، از کابل های کوتاه یا جمع شونده استفاده می کنند. آن ها معمولاً مقرون به صرفه هستند و در صورت از دست دادن آن ها به هر علتی می توانید به راحتی یک ماوس بی سیم ارزان دیگر خریداری کنید.

نکته اصلی ماوس مسافرتی قابلیت جا دادن آن در یک فضای کوچک -مانند کیف لپ تاپ یا کیف دستی- است و اغلب آن ها دارای طراحی ارگونومیک نمی باشند. اگر زیاد سفر می کنید، این نوع از ماوس ها عالی هستند، اما برای استفاده های سنگین مناسب نمی باشند.

موس بی سیم ارزان

ماوس های ارگونومیک برای استفاده سنگین بهتر هستند

ماوس های ارگونومیک طوری طراحی شده اند که به صورت طبیعی تری در دست شما قرار می گیرند و فشار وارده بر انگشتان و مچ دست را کاهش می دهند. آن ها همچنین دکمه های اضافی را برای کارکرد سریعتر به عنوان میانبر در اختیار شما قرار می دهند. میزان راحتی آن ها به شرایط زیادی، از جمله نوع قرارگیری در کف دست، بستگی دارد. برخی از کاربران دوست دارند دست شان در موقعیت مسطحی قرار داشته باشد، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند که موس را به طور کامل در دستان خود داشته باشند.

اندازه ماوس از اهمیت بالایی برخوردار است و در حالی که بسیاری از ماوس ها در دو نسخه راست و چپ دست موجود هستند، اما همه ی مدل ها این امکان را در اختیارتان قرار نمی دهند. در نتیجه، اگر در بازار به دنبال ماوس ارگونومیک هستید، ابتدا چند مورد را امتحان کنید. همچنین، ماوس های عمودی که نوع خاصی از ماوس های ارگونومیک هستند را نیز مد نظر قرار دهید.

ایجاد نویز کمتر دیگر عامل راحتی است که اغلب نادیده گرفته می شود. وقتی سخت کار می کنید، اکثر ماوس ها صدای کلیک بی وقفه ای تولید می کنند. حتی اگر این صدا شما را اذیت نکند، ممکن است دیگران را آزار دهد. برای حل این مشکل، یک ماوس بی صدا مانند ماوس VicTsing Silent Mouse  تهیه کنید.

DPI بالاتر همیشه بهتر نیست

یکی از مشخصات اصلی که در تبلیغ ماوس ها به آن اشاره می شود،DPI یا نقاط در اینچ است. در ساده ترین تعریف ممکن، این رقمی است که نشان می دهد نشانگر ماوس در هر اینچی که خود ماوس به طور فیزیکی حرکت می کند، چه مقدار جابجا می شود. به عنوان مثال برای حرکت اشاره گر از لبه سمت چپ به راست، باید ماوس DPI400 را تقریبا 10 اینچ یا 25.4 سانتی متر روی میز خود بکشید. بدین منظور ماوس DPI 3000 را باید چه مقدار حرکت دهید؟ حدود یک اینچ و نیم یا 3.81 سانتی متر.

اما در حالی که قاعده کلی مشخصات فنی این است که اعداد بالاتر همیشه بهتر هستند، اما این مورد در اینجا صادق نیست. DPI نشان می دهد که اشاره گر ماوس چقدر سریع حرکت می کند و لزوما حرکت سریعتر همیشه بهتر نیست. این ها توصیه های ما در این مورد هستند:

  • اکثر کاربران "معمولی" اصلاً نیازی به نگرانی در مورد DPI ندارند.
  • DPI بالا برای نمایشگرهایی با وضوح بالا یا تنظیمات چند مانیتوری عالی است. این به شما امکان می دهد تا سریعتر بین صفحات حرکت کنید.
  • برای بازی، DPI بالا به شما امکان می دهد تا عملکرد سریع تری داشته و با سرعت بالا واکنش نشان دهید. DPI پایین نیز به شما کنترل و دقت بیشتری می دهد. گیمرها به ماوسی باDPI  قابل تنظیم نیاز دارند.
  • برای Photoshop یا برنامه های دیگری که نیاز به دقت بالایی دارند، DPI پایین تر می تواند بهتر باشد.

موس های ارگونومیک

نرخ نمونه برداری تا حدودی مهم است

یکی دیگر از مشخصات کلیدی که برای ماوس ها عنوان می شود، نرخ نمونه برداری است. این رقمی است که با هرتز(Hz) اندازه گیری می شود و نشان می دهد که آن ماوس در هر ثانیه موقعیت خود را چند بار به کامپیوتر گزارش می دهد. عدد بیشتر حداقل از نظر تئوری به معنای دقت بیشتر و حرکت روان تر است. جهش از 500 هرتز به 1000 هرتز ممکن است بزرگ به نظر برسد، اما در حقیقت حرکت از دو میلی ثانیه به یک میلی ثانیه است. بعید است چشم های شما حتی متوجه این میزان بشوند.

برای گیمرها این عدد نباید کمتر از 500 هرتز باشد، اما بقیه افراد می توانند به طور کلی نرخ نمونه برداری را نادیده بگیرند.

تفاوت ماوس نوری در مقابل لیزری

دو نوع رایج ماوس، ماوس های نوری و لیزری هستند که در واقع با ایجاد تغییراتی مشابه در یک فناوری از یکدیگر متمایز شده اند. تفاوت اصلی این است که ماوس نوری از LED برای بازتاب سطح زیرین استفاده می کند، در حالی که ماوس لیزری از لیزر برای ردیابی حرکت استفاده می کند. به همین دلیل فقط می توانید از ماوس های نوری در سطوح صاف و مات استفاده کنید. اکثر ماوس های لیزری روی طیف وسیع تری از سطوح از جمله شیشه کار می کنند.

ماوس های لیزری حساسیت بیشتری دارند. آن ها می توانند به رقم DPI بالاتری دست یابند، و این به این معنی است که می توانند حرکت ها را با دقت بیشتری دنبال کنند و همچنین سریعتر روی صفحه حرکت کنند(بنابراین ممکن است لازم باشد حساسیت ماوس خود را کاهش دهید). حرکت سریعتر می تواند منجر به مشکلی به نام "شتاب" شود. این زمانی است که نشانگر ماوس هنگامی که ماوس را سریع حرکت می دهید، بسیار بیشتر از زمانی که ماوس را به آرامی حرکت می دهید، حرکت می کند. این یک کابوس برای گیمرها است و بسیاری از آن ها ثبات یک ماوس نوری را بر دقت بیشتر ماوس های لیزری ترجیح می دهند.

خرید موس های بی سیم

ماوس های بی سیم در حال حاضر بسیار بهتر شده اند

ماوس های بی سیم تا حدی با همتایان سیمی خود برابر شده اند و در حال حاضر نقاط مثبت شان بر نقاط ضعفشان برتری دارد. در حال حاضر تاخیر این نوع از ماوس ها بسیار کم شده است، اگرچه ممکن است گیمرهای حرفه ای هنوز هم پایداری و قابلیت اطمینان مطلق مدل های سیمی را ترجیح دهند. اگر مدل مناسبی را انتخاب کنید، سال ها طول می کشد تا نیاز به تعویض باتری پیدا کنید.

مزیت اصلی ماوس های بی سیم راحتی آن ها است. هیچ گونه کابل دست و پا گیری وجود ندارد و اگر از ماوس بلوتوث استفاده کنید، پورت USB را اشغال نمی کند. محدوده بی سیم نیز بسیار بهتر از مدل های دیگر است. این امر به شما این امکان را می دهد که یک کامپیوتر متصل به پروژکتور یا تلویزیون را از مسافت دورتر کنترل کنید.

فناوری بلوتوث برای ماوس های بی سیم بهترین گزینه است

هنگام خرید ماوس بی سیم، انتخاب شما بین مدل های فرکانس رادیویی(RF) یا بلوتوث می باشد. ماوس های RF ممکن است برد بیشتری داشته باشند و راه اندازی آن ها بسیار ساده تر است و فقط کافیست دانگل همراه آن ها را به سیستم خود متصل کنید. نکته منفی این است که دانگل، یکی از پورت های USB شما را اشغال می کند و در صورت از دست دادن آن، تقریباً کار با ماوس غیرممکن است. دستگاه های RF نیز بیشتر مستعد تداخل امواج هستند.

ماوس بلوتوثی راحت تر است، از درگاه USB با ارزش سیستم تان استفاده نمی کند و عمر باتری به راحتی می تواند تا یک یا دو سال دوام داشته باشد. همچنین به اشتراک گذاری یک ماوس بین چندین کامپیوتر بسیار آسان تر است. راه اندازی ماوس بلوتوثی به چند مرحله اضافی نیاز دارد و باید منتظر بمانید تا هنگام بوت شدن کامپیوتر، دوباره وصل شود. اما در بیشتر موارد، مدل های بلوتوثی بر نمونه های دیگر ارجحیت دارند.

ماوس در برابر تاچ پد

به جای ماوس معمولی، می توانید یک صفحه لمسی مستقل شبیه آنچه در لپ تاپ ها وجود دارد را خریداری کنید. تاچ پد برای کارهایی مانند بازی و ویرایش تصویر مناسب نیست، اما برخی از کاربران، سیستم های مبتنی بر لمس را به ویژه در حال حاضر که نرم افزارهای کامپیوتر اغلب با در نظر گرفتن لمس طراحی شده اند، کاربردی تر می دانند.

از نظر ارگونومی، طراحی تخت تر ممکن است برای همه کارایی نداشته باشد، اگرچه برخی از محصولات این کار را هوشمندانه انجام می دهند. به عنوان مثال ماوس کمانی مایکروسافت به هر شکلی که راحت تر باشید، انحنا می پذیرد. برخی از ماوس ها، مانند Logitech Zone Touch Mouse یا Apple Magic Mouse 2از لمس پشتیبانی می کنند. این موس های معمولی با یک صفحه لمسی در قسمت بالایی خود طراحی شده اند، که به شما امکان می دهد تا از حرکات پشتیبانی شده در برنامه های خود استفاده کنید.

کیفیت موس

انتخاب باتری و شارژ مجدد

بیشتر ماوس های مقرون به صرفه از یک یا دو باتری AAA استفاده می کنند. به ندرت نیاز به تعویض این نوع از باتری ها دارید. اکثر این ماوس ها می توانند ماه ها بدون نیاز به تعویض باتری کار کنند. جایگزینی باتری های AAA در صورت اتمام شارژدهی مقرون به صرفه است. ماوس های کمی گرانتر دارای باتری های داخلی هستند که می توانند با استفاده از یک شارژر یا داک، شارژ شوند. مدلی را انتخاب کنید که مناسب استفاده شما باشد.

کیفیت کابل ها

اگر ماوس سیمی را انتخاب می کنید، عواملی مانند طول کابل مهم هستند. ماوس های لپ تاپ دارای کابل های کوتاه تر هستند، در حالی که ماوس های رومیزی دارای سیم های بلند می باشند. ممکن است کیس رایانه ای که ماوس باید به آن متصل شود، مقداری دورتر باشد و وجود یک کابل بلندتر برای رسیدن به آن مهم است. کیفیت کابل نیز اهمیت دارد. برخی از ماوس های درجه یک دارای کابل های بافته شده ای هستند که به راحتی در هم تنیده نشده و قطع نمی شوند.

شکل ماوس

همه چیز در مورد ماوس به مشخصات و اعداد مربوط نمی شود. بسته به نحوه استفاده از ماوس، شکل ماوس بسیار مهم است. در حالی که ماوس های لپ تاپ کوچک و بنابراین قابل حمل هستند، ماوس های رومیزی می توانند بزرگتر و سنگین تر باشند. ماوس های دارای اشکال خاص توسط بخش خاصی از کاربران ترجیح داده می شوند. به عنوان مثال، برخی از ما ترجیح می دهیم برای استفاده از ماوس از انگشتان خود استفاده کنیم، در حالی که برخی از ما ممکن است دوست داشته باشیم کف دست خود را روی آن قرار دهیم. برای کسانی که از انگشت شست و حلقه یا انگشت کوچکشان را برای نگه داشتن ماوس استفاده می کنند، خرید یک ماوس با ابعاد کوچک ترجیح داده می شود. ماوس های حجیم تر برای کسانی مناسب است که کف دست خود را روی ماوس قرار می دهند.

خرید موس گیمینگ

کیفیت دکمه ها و پایه های ماوس

وقتی از لپ تاپ یا رایانه شخصی استفاده می کنید، بیشترین ارتباط را با دکمه های ماوس دارید. هر کلیک ماوس حس و صدای متمایز خود را دارد. اگرچه چندان مهم نیست، اما ممکن است قبل از خرید یک ماوس، بررسی آن ضروری باشد. کیفیت دکمه ها نیز مهم است، بنابراین با توجه به این موضوع، در آینده با مشکلات فرسودگی دکمه ها مواجه نخواهید شد. مشکلات رایج معمولاً مربوط به دکمه ای است که به طور نامنظم کلیک می کند. اگر اهل بازی هستید، دکمه های بیشتر روی ماوس به شما کمک می کند تا به سرعت به گزینه های درون بازی خود دسترسی پیدا کنید. وجود این دکمه ها می تواند به قیمت برد و باخت در یک بازی تمام شود.

پد موجود در پایین ماوس که به آن کمک می کند تا بر روی سطوح بلغزد، پایه های ماوس نامیده می شود. پایه های بسیار کوچک و نازک به مرور زمان به راحتی فرسوده می شوند. پایه های کمی ضخیم تر و پهن تر دوام بیشتری دارند. اگر ماوس رده بالایی خریداری می کنید، حتما این مورد را مد نظر قرار دهید.

چراغ ها و وزنه ها

برخی از ماوس های درجه یک دارای ویژگی های افزوده شده ای هستند که برخی از آن ها زیبایی شناختی و برخی دیگر کاربردی می باشند. برای مثال هنگام تغییر بین پروفایل های حساسیت و کلیک بر روی دکمه ها برای انجام کارهای مختلف، چراغ های قابل تنظیم مفید هستند. در برخی از ماوس های گیمینگ امکان اضافه کردن وزنه ای به مااوس برای تغییر نحوه رفتار آن وجود دارد. وزن بیشتر می تواند ماوس را کمی پایدارتر کند و این می تواند ویژگی ای باشد که برخی از بازیکنان در هنگام بازی به آن نیاز دارند. برخی دیگر از افراد ماوس های بسیار سبکی نیاز دارند تا بتوانند با کمی تلاش آن را بر روی پد ماوس جابجا کنند.

ویژگی های نرم افزاری

اکثر ماوس ها بدون نصب نرم افزار به خوبی کار می کنند. برخی از برندها نرم افزاری را با موس های خود ارائه می دهند که این نرم افزار مجموعه زیادی از کارها را انجام می دهد. برخی از این نرم افزارها امکان تغییر رنگ چراغ های ماوس را فراهم می کنند، در حالی که برخی دیگر به شما امکان می دهند تا عملکرد مربوط به دکمه های مختلف را تغییر دهید و یا حتی ماکروهایی را اضافه کنید که به شما امکان می دهد تا چندین کار را با فشار یک دکمه انجام دهید. برخی دیگر می توانند تنظیماتی را که انجام می دهید، در خود ماوس ذخیره کنند. این ویژگی هنگامی که ماوس را از یک رایانه یا لپ تاپ به کامپیوتر دیگر متصل می کنید، مفید است و دیگر مجددا نیازی به پیکربندی تنظیمات ندارید، زیرا ماوس تمام نمایه های کاربر را با خود حمل می کند.

موس گیمینگ لاجیتک

اکنون نحوه انتخاب ماوس را می دانید!

هنگام انتخاب ماوس، به این فکر کنید که می خواهید از آن به چه منظوری استفاده کنید. طراحان ممکن است راحتی و دقت یک ماوس لیزری ارگونومیک را ترجیح دهند؛ ثبات یک ماوس نوری سیمی برای گیمرها اولویت است و کاربران عمومی ممکن است پشتیبانی از حرکت صفحه لمسی را بهترین گزینه ممکن بدانند. هنگامی که دستگاه مناسب خود را پیدا کردید، تنظیم صحیح آن می تواند استفاده از آن را برایتان بهینه تر کند. برای خرید ماوس و ماوس پد می توانید به فروشگاه یه خرید مراجعه کنید.

ادامه مطلب

از 3,430,000 تومان تا 3,000,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

از 2,280,000 تومان تا 1,140,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

از 33,800,000 تومان تا 750,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

از 2,000,000 تومان تا 590,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

از 3,400,000 تومان تا 2,099,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 136 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 136 روز پیش
ماوس

از 4,070,000 تومان تا 2,050,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

از 950,000 تومان تا 200,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 134 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

از 210,000 تومان تا 95,100 تومان
آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 136 روز پیش
ماوس

از 60,000 تومان تا 48,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 136 روز پیش
ماوس

از 158,000 تومان تا 65,300 تومان
آخرین بروز رسانی: 136 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس

آخرین بروز رسانی: 136 روز پیش
ماوس

از 80,000 تومان تا 60,300 تومان
آخرین بروز رسانی: 136 روز پیش
ماوس

از 173,000 تومان تا 56,500 تومان
آخرین بروز رسانی: 135 روز پیش
ماوس