Yekharid logo حساب کاربری


لیست قیمت اسپیکر

لیست قیمت اسپیکر (11 اسفند)

دسته بندی

راهنمای خرید اسپیکر

حقیقت این است که اسپیکرهای با کیفیت، اگر به درستی از آن ها مراقبت شود، دوام بالایی خواهند داشت. کلید خرید یک سیستم صوتی خوب این است که دانش خود در این زمینه را بالا ببرید، کمی تحقیق کنید و با عجله خرید خود را انجام ندهید. ما برای کمک اینجا هستیم. در زیر راهنمای خرید اسپیکر از صفر تا صد آمده است. با توجه به دانش موجود، خرید اسپیکر بعدی شما می‌تواند آسان، سرگرم کننده و کاملاً لذت بخش باشد.

اگر در گذشته مجلات صوتی یا سینمای خانگی را مطالعه کرده باشید، ممکن است با اصطلاحاتی که با آن ها آشنایی ندارید مواجه شوید. اگر از قبل تفاوت ماهواره و مانیتور یا اصطلاح فراگیر را می‌دانید، با خیال راحت این متن را بخوانید. برای کسانی که نیاز به آگاهی بیشتر دارند، مطالعه متن های مرتبط با اصطلاحات تخصصی مربوط به اسپیکرها توصیه می‌شود.

آن ها را به چه منظور استفاده خواهید کرد؟

برای به دست آوردن صدای عالی، لزوماً نیازی به اسپیکرهای بزرگ یا سیستم فراگیر 7.1 کانالی ندارید. فقط کافیست یک لحظه به این فکر کنید که عادات شنوایی شما چگونه است.

اگر در درجه اول به موسیقی گوش می‌دهید، ممکن است یک جفت اسپیکر، دقیقاً همان چیزی باشد که برای لذت بردن از موسیقی خود با تلویزیون و تماشای گاه به گاه فیلم ها نیاز دارید.

اگر شما یک شنونده غیرفعال موسیقی هستید و برای مدت زمان طولانی به موسیقی گوش نمی‌دهید، ممکن است یک جفت اسپیکر قفسه کتابی با کیفیت یا اسپیکرهای داخلی برایتان مناسب باشد. بیس بیشتری می‌خواهید؟ یک ساب ووفر کوچک می‌تواند نیاز شما را برآورده کند.

اگر بیشتر یک شنونده فعال هستید، ممکن است یک جفت مانیتور یا اسپیکر روی زمینی ایستاده مناسب باشد. به یاد داشته باشید که یک اسپیکر کوچک روی زمینی با چندین درایور می‌تواند بدون اشغال فضای زیاد، یک موسیقی رضایت بخش را ارائه دهد.

اگر فقط به دنبال تقویت صدای تلویزیون خود برای تماشای تلویزیون و فیلم و شاید گوش دادن گاه به گاه به موسیقی هستید، یک ساندبار یا ترکیب ساندبار و ساب ووفر بی سیم می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

اگر اهل فیلم هستید و وجود صدای فراگیر ضروری است. در آن مرحله، باید به این فکر کنید که همه اسپیکرهای یک سیستم فراگیر در کجا قرار می‌گیرند. برای این منظور، بیایید نگاهی به عوامل دخیل در محیط بیندازیم.

اسپیکر گیمینگ

بررسی فضای خود

بخش مهمی از فرآیند جستجوی Speaker مناسب این است که فضایی را که قصد دارید تا اسپیکر را در آن قرار دهید، در نظر بگیرید. بیایید به مهم ترین عوامل دخیل در خانه جدید اسپیکرهای شما نگاهی بیاندازیم.

  • اندازه اتاق: اگر از یک متخصص مشورت بگیرید، یکی از اولین سوالاتی که احتمالاً می‌پرسند این است که "اندازه اتاق شما چقدر است؟" در حالت ایده آل، آن ها سعی نمی‌کنند بزرگترین اسپیکر خود را به شما بفروشند. بلکه باید سعی کنند تعیین کنند که ویژگی های اتاق شما چه تاثیری بر صدای بلندگوهایتان خواهد داشت. با این حال، اندازه اتاق فقط یک نکته است. ما همچنین باید در مورد میزان باز بودن فضا نیز فکر کنیم.

به طور کلی، فضاهای کوچک و بسته محصور شده با دیوارها، محیط مناسبی برای بلندگوهای خیلی بزرگ نیستند، چون اولا آن ها فضای زیادی را اشغال می‌کنند و دوما، تمایل دارند اتاق را با باس پر کنند، که این امر می‌تواند منجر به ایجاد صدایی مبهم شود. برعکس، اتاق های بزرگ و باز(مانند "اتاق پذیرایی") صدای اسپیکر کوچک را کم و محلی شده بازتاب می‌دهند. اسپیکرهای بزرگتر می‌توانند به صورت زنده، یکپارچه و همهجانبه به همه جنبه های مهم صدا در سینمای خانگی کمک کنند.

  • اسپیکرها درون لوازم خانه: آیا لازم است برخی از اسپیکرهای خود را داخل یک ققسه قرار دهید؟ در این صورت، شما باید از قفسه بزرگ کتاب یا بلندگوهای مانیتور با پورت هایی که باس زیاد تولید می‌کنند، دوری کنید. تمام این بیس ها در قفسه می‌پیچند و احتمالاً طنین های ناخواسته ای ایجاد می‌کنند. اگر باید اسپیکرها را داخل یک قفسه قرار دهید، برای خرید یک اسپیکر قفسه کتابی که پخش بیس در آن ها در حدود 80 هرتز یا بالاتر متوقف شود برنامه ریزی کنید. داخل قفسه بدترین جایی است که می‌توانید یک ساب ووفر پورت شده را در آن قرار دهید. مکانی را برای قرار گیری اسپیکر خود انتخاب کنید یا برای خرید یک ساب با ظاهری که به راحتی بتوانید آن را در یک نقطه پنهان قرار دهید، برنامه ریزی کنید.
  • بلندگوها در گوشه: قرار دادن بلندگوهای فول-رنج و ایستاده در کف در دو طرف تلویزیونی که در گوشه ای مربعی قرار دارد، با چالش هایی همراه است. این چیدمان باعث حذف بیس، که بخش بزرگی از هزینه ای است که ممکن است برای یک بلندگوی ایستاده در کف بپردازید، می‌شود.
  • دیوارها و کف: سطوح سخت دشمن اصلی صدا هستند. مهم نیست چقدر صدا از اسپیکر بیرون می‌آید، زیرا اگر مجموعه ای از سطوح بزرگ و صاف برای بازتاب آن صدا وجود داشته باشد، آنچه را که می‌شنوید، تغییر می‌دهد. اگر نگران هستید که اتاق شما خیلی "زنده" باشد، در وسط آن بایستید و با صدای بلند کف بزنید. اگر اکو یا صدای زنگ زیادی می‌شنوید، سیستم خود را در اتاق دیگری قرار دهید یا برای حذف آن پژواک اقدامی انجام دهید. مبلمان، پرده، فرش، گیاهان و هر چیزی که به تجزیه سطوح بلند و سخت و صاف کمک کند، به شما کمک می‌کنند تا بهترین صدا را دریافت کنید.
  • دکوراسیون: اگر شما یا سایر افراد وقت خود(و پول) را صرف کرده‌اید تا اتاقتان زیبا به نظر برسد، باید به دنبال اسپیکرهایی باشید که به زیباسازی فضا کمک می‌کنند. خبر خوب این است که برخی از اسپیکر کامپیوتر پر زرق و برق و تزیین شده با متریال موجود در خانه وجود دارد که می‌توانند با دکوراسیون اتاق شما هماهنگ شوند.
  • گزینه های قرارگیری اسپیکر: اکنون ما دوباره به این فکر می‌کنیم که اسپیکرهای خود را در کجا قرار دهید و باید تعیین کنید که چگونه بسیاری از آن ها می‌توانند به طور منطقی در محیط شما گنجانده شوند. به عنوان مثال، اگر نیمکت یا صندلی شما روی دیوار قرار گرفته باشد، تلاش برای خرید سیستم 7.1 فایده ای ندارد. به طور کلی برای قرار دادن اسپیکرهای فراگیر خود در یک مکان خوب، به اندازه کافی با چالش روبرو خواهید شد. در این صورت بر روی یک سیستم 5.1 کاناله برنامه ریزی کنید و مکان هایی را که می‌توانید اسپیکرهای فراگیر را در آن قرار دهید، مشخص کنید تا بهترین جلوه صوتی را به دست آورید. در اینجا نباید دکوراسیون را نیز فراموش کنید. اسپیکر ارزان لزوما از کیفیت بالایی برخوردار نیست و یک اسپیکر گران حتما باکیفیت ترین اسپیکر اصلی نیست.

اسپیکر پورتابل

از طرف دیگر، اگر هیچ دیواری پشت سر شما یا در کناره ها وجود نداشته باشد(یا واقعاً دور باشند)، ممکن است برای پیدا کردن مکانی برای قرار دادن بلندگوهای فراگیر با مشکل مواجه شوید. اسپیکرهای سقفی که به عنوان سیستم های صوتی محیطی استفاده می‌شوند، می‌توانند یک راه حل زیبا باشند.

مطمئناً عوامل زیادی باید در نظر گرفته شوند و این ها تنها تعدادی از سناریوهای احتمالی هستند. نکته مهم این است که وقت بگذارید و به این فکر کنید که از بلندگوهای خود به چه منظوری استفاده می‌کنید، اتاقی که آن ها را در آن قرار می‌دهید، چگونه است و گزینه های احتمالی جایگیری اسپیکرها را بررسی کنید. با داشتن یک ایده خوب در مورد تعداد و نوع اسپیکرهای مورد نیاز، وقت آن است که شروع به تحقیق کنید و خریدتان را انجام دهید.

مشخصات: امپدانس، حساسیت و سایر موارد فنی

در برخی از مراحل تحقیق و خرید، احتمالاً می‌شنوید که مطابقت اسپیکر با گیرنده یا تقویت کننده مهم است. این مفهوم دو جنبه دارد. ابتدا، باید مطمئن شوید که از نظر فنی، تقویت کننده شما قادر است اسپیکر شما را به طور موثر و ایمن هدایت کند. جنبه دیگر این ملاحظه این است که گیرنده یا تقویت کننده شما چگونه(برای سادگی، از این به بعد به طور کلی از واژه "آمپ" استفاده می‌کنیم) با اسپیکرهای شما جفت می‌شود. بیایید با بخش فنی شروع کنیم.

اسپیکرها دارای ویژگی الکتریکی ای معروف به امپدانس هستند که بر حسب اهم اندازه گیری می‌شود. امپدانس را به عنوان مقاومتی که اسپیکرهای شما در برابر سیگنال الکتریکی که آمپ شما به آن ها ارسال می‌کند، در نظر بگیرید. اگرچه ممکن است اینگونه به نظر برسد که مقاومت نامطلوب است، اما در حقیقت، بسیار مهم می‌باشد. تقویت کننده باید مقداری مقاومت در برابر نیرویی که می‌فرستد، مشاهده کند، در غیر این صورت تا زمانی که بسوزد، پمپاژ برق را ادامه می‌دهد. اکثر گیرنده ها و تقویت کننده های محبوب از "بار" 8 اهم استفاده می‌کنند. بسیاری از اسپیکرهای محبوب دارای مقاومت 8 اهم هستند و احتمالاً تنها در صورتی با مشکل روبرو خواهید شد که بخواهید بلندگوی کم امپدانس(4 اهم یا 2 اهم) را با آمپلی فایر درایو کنید. اگر اسپیکرهای 4 اهم انتخاب کرده‌اید، بدانید که برای بلند کردن صدای اسپیکرهای خود بدون به خطر انداختن اسپیکرها و تقویت کننده، به تقویت کننده ای حرفه ای نیاز خواهید داشت. اگر اسپیکرهای مورد نظر شما دارای مقاومت 6 اهم هستند، فقط بدانید که قدرت بیشتری برای رساندن میزان صدا به حجم دلخواه شما نیاز است. اگر آمپی قوی دارید، به احتمال زیاد با مشکل روبرو نخواهید شد مگر اینکه چندین بلندگوی 6 اهمی را به طور همزمان در حجم صدای بالا به کار بگیرید. در آن زمان، ممکن است گیرنده شما "برش" را شروع کند و این احتمال وجود دارد که به بلندگوهای خود آسیب برسانید.

به طور طبیعی، بیان این موارد، این سوال را مطرح می‌کند که آمپ شما(یا آمپی که در آینده خواهید خرید) چقدر قدرت دارد. ممکن است تصور کنید که آمپ شما 100 وات در هر کانال تولید می‌کند. با این حال، ممکن است تعجب کنید که تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی اغلب برای بالا بردن رتبه محصولشان اعدادی غیرواقعی را بیان می‌کنند و به همین دلیل، در واقع سیستم شما با قدرت کمتری از آنچه که فکر می‌کنید، کار می‌کند. نگران نباشید، اگر آمپ شما در گذشته با بلندگوهای 8 اهمی عملکرد خوبی داشته است، این روند ادامه دارد. باز هم، تنها در صورتی که از بلندگوی کم امپدانس استفاده می‌کنید، باید از نزدیک ببینید که آمپ شما واقعاً چقدر قدرتمند است. اگر اسپیکرهای 8 اهمی را انتخاب کرده‌اید، احتمالاً هر آمپی که با آن سازگار شود، بسیار خوب عمل می‌کند. در مورد قدرت زیاد اسپیکرهای خود نیز استرس نداشته باشید. بسیار نادر است که اسپیکری به دلیل اینکه آمپ همراه آن بسیار قوی است، آسیب ببیند.

خرید اسپیکر

معیار دیگری که ممکن است هنگام مشاهده مشخصات اسپیکر با آن مواجه شوید "حساسیت" است. به طور خلاصه، این به میزان بلندی صدای اسپیکر در هر وات اشاره دارد. اسپیکرهایی با حساسیت پایین به قدرت بیشتری برای رساندن صدای بلند نیاز دارند. عکس این موضوع برای اسپیکرهایی با حساسیت بالا صادق است. به طور کلی، یک اسپیکر با حساسیت 80 تا 88 دسی بل در وات را در انتهای پایین طیف و 89 دسی بل تا 100 دسی بل بر وات را برای طیف بالا در نظر بگیرید.

هنگام جفت شدن اسپیکرها با تقویت کننده، یک ملاحظه هم افزایی نیز وجود دارد. ممکن است در مورد اسپیکرها عناوینی از قبیل "شفاف" (تأکید بر تریبل)، "آرام" یا "کوبشی" را شنیده باشید. تقویت کننده ها، مانند اسپیکرها، ویژگی های صوتی خاصی دارند. شما می‌توانید تصور کنید که چگونه یک اسپیکر شفاف همراه با گیرنده ای شفاف می‌توانند در کنار یکدیگر صدایی بسیار شفاف را تولید کنند که ممکن است از آن لذت نبرید. با این حال، هنگامی که این اسپیکر با یک آمپ ملایم، جفت می‌شود، صدایی لذت بخش تر را به گوش می‌رساند. این عامل می‌تواند برای کسانی که آمپ جدید خریداری می‌کنند و کسانی که از قبل آمپ دارند و می‌خواهند اسپیکرهایی را پیدا کنند که با آن مطابقت داشته باشد، مهم باشد. در سایت یه خرید می توانید لیست قیمت اسپیکر را در فروشگاه های آنلاین مختلف بررسی کنید.

ادامه مطلب

از 11,550,000 تومان تا 10,930,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 220 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 223 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

از 2,450,000 تومان تا 2,065,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

از 545,000 تومان تا 372,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

از 745,000 تومان تا 616,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

از 13,200,000 تومان تا 1,439,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

از 335,000 تومان تا 213,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 220 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 222 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

از 1,532,000 تومان تا 90,000 تومان
آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

آخرین بروز رسانی: 221 روز پیش
اسپیکر

بدون قیمت
اسپیکر